Chlorella je velice přínosná pro lidské zdraví

Pod pojmem chlorella se skrývá sladkovodní řasa. Na první pohled jde o nevzhlednou zelenou rostlinu, o které by si jenom málokdo pomyslel, že má blahodárné účinky na lidské zdraví. Tato jednobuněčná řasa je bohatým zdrojem vitamínu B12 a železa, proto se stala nedílnou součástí zdravého stravování. A je jedno, zda má podobu tablety nebo prášku do vody.

Co všechno obsahuje chlorella?

Nejsou to pouze dvě výše uvedené látky, které lze nalézt v této sladkovodní řase. Její obsahové složení je daleko bohatší a přínosnější, než si spousta lidí myslí. Dokazuje to například protein, železo, ale také vitamín C. Při podrobnějším zkoumání chlorelly lze narazit i na omega 3 mastné kyseliny, včetně dostatečného množství vlákniny a minerálů.

Řasa Vašemu tělu jedině prospěje

I když pro Vás chlorella nemusí být zrovna vábnou záležitostí věřte, že je přínosem pro celý imunitní systém. Posiluje totiž celkovou obranyschopnost člověka. Zároveň efektivním způsobem odbourává nežádoucí tuky v těle a snižuje hladinu cholesterolu. Když ji budete užívat s naprostou pravidelností, oprostíte své tělo také od těžkých kovů. I v tomto směru chlorella pomáhá.

Ve výčtu těchto kladů by šlo pochopitelně pokračovat. Jestliže Vás dlouhodobě sužuje bolest kloubů, šlach a svalů, potom je chlorella ideální volbou. Na své si přijdou i pacienti trpící anémií neboli onemocněním krve. Ve výsledku pak sladkovodní řada přispívá ke zlepšení funkčnosti mozku. Na to má vliv onen zmiňovaný vitamín B12 přispívající k lepší paměti.

Jestliže patříte k těm, kdo o své zdraví s maximální pravidelností pečují, je chlorella ideální volbou právě pro Vás. Připravovat si z ní můžete každodenní nápoje, ať už jde o smoothie nebo ovocné šťávy.  Díky práškové formě se může stát nedílnou součástí také nejrůznějších pokrmů. V tomto směru se meze zkrátka nekladou. Popřípadě si ji pořídíte v dobře stravitelných tabletách, díky čemuž se neochutíte o svoji pravidelnou dávku potřebných látek.

Publikováno: 13. 10. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: chlorella | řasa | sladkovodní řasa | zelená rostlina