Chřipka – Znáte její příznaky a případnou léčbu?

Chřipka je virovým onemocněním, jehož hlavní charakteristickou vlastností je krátká inkubační doba. To znamená, že se u člověka může objevit v podstatě ze dne na den. Bez jakéhokoliv varování do ní skočíte rovnýma nohama a jednoduše si jí musíte projít.

Chřipka a její hlavní příznaky

Onemocnění zvané chřipka má pochopitelně u všech pacientů velice obdobné příznaky. Nejčastěji je to zvýšená teplota těla přes 38 stupňů Celsia. Něco podobného může způsobovat úpal a úžeh. V tomto případě se však dostavuje nepříjemná třesavka, nevolnost, zimnice a bolesti celého těla, ať už jde o klouby nebo hlavu.

Chřipka může mít u některých jedinců i mnohé další příznaky, jakými jsou kupříkladu bolest v krku, rýma, bolení na hrudi, kašel, ale také trávicí problémy spjaté se zvracením. Je pravdou, že chřipka se u každého z nás může projevovat trochu jinak.

Prevence a léčba chřipky

Jestliže se chcete vyvarovat chřipce, potom máte samozřejmě řadu možností. Jedním z nich je například očkování, které do jisté míry zvyšuje šance, že ji nechytnete. Dále pak můžete prevenci zakomponovat do svého životního stylu. Je to například otužování, pravidelné sportování, užívání přínosných vitamínů a přírodních extraktů. Svému tělu byste jistě měli dodávat dostatek ovoce a zeleniny, a to v průběhu celého roku, nikoliv jenom v období zvýšeného rizika nákazy chřipkou. Když taková doba nastane, myjte si často ruce a vyhýbejte se blízkému kontaktu s nakaženými osobami.

Pokud Vás chřipka přece jenom skolí, pak se zaměřte na dostatek odpočinku. Ten tělo vyžaduje asi nejvíce. Ležte v posteli, teple a pijte dostatek horkých nápojů. Zvyšte přísun vitamínů, ovoce a zeleniny. Vhod Vám mohou přijít také bylinkové čase. Pokud nezaberou běžně dostupné léky z lékárny pro snížení horečky a odstranění tohoto virového onemocnění, zajděte si raději k lékaři. Ten Vám napíše recept na silnější antibiotika. Ta musí zabrat během několika desítek hodin. Chřipka obvykle sužuje svého nositele kolem pěti až sedmi dnů.

Publikováno: 05. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: chřipka | kašel | nachlazení | příznaky | rýma