Imunitní systém je třeba pravidelně posilovat

Imunitní systém je tím, kdo se Vám stane pomocnou rukou v době, kdy kolem řádí virová a chřipková onemocnění. Právě tento systém těla představuje obranyschopný štít, který do Vás nevpustí žádného parazita, popřípadě s ním velice rychle zatočí. Pokud máte špatný systém imunity, pak se můžete připravit na to, že budete častěji nemocní a Vaše tělo bude hůře zvládat jakákoliv onemocnění. Zkrátka, nebudete tak silnými jedinci.

Abyste měli co možná nejlepší imunitní systém, je zapotřebí proto něco dělat. Začít můžete například tak, že tělu dopřejete ty správné látky. A není to pouze známá řasa Chlorella, jak by si mohl, kdo myslet. Je toho daleko více.

Co posiluje imunitní systém?

Základem všeho by měla být kvalitní a vyvážená strava. Jednoduše se snažte jíst zdravě, omezte slazení a dejte zelenou přírodním vitamínům na posílení imunity. Typickým příkladem je kustovnice čínská a mnohé další. Vitamíny a minerály pochopitelně můžete doplňovat i formou nejrůznějších doplňků stravy. Důraz klaďte na vitamín A, selen, zinek, vitamín C a typicky na antioxidanty.

Kvalitní imunita je základ pevného zdraví

Výše uvedené je naprostým základem pro dobrou imunitu. Pro její celkové posílení samozřejmě můžete udělat daleko více. Je to kupříkladu homeopatie a nejrůznější probiotika. Ta jsou prospěšná hlavně pro střevní mikroflóru. Uvést lze například pravidelnou konzumaci kefíru. Imunitní systém bude jistě rád, když v rámci jeho obranyschopnosti budete konzumovat hlívu ústřičnou nebo třapavku nachovou. I to jsou velice cenné potraviny obsahující přemíru obranyschopných látek důležitých pro celkový lidský organismus.

Imunitní systém je něčím, na čem obvykle pracujeme dlouhodobě. Proto se snažte prezentované rady dodržovat spíše z delšího hlediska. Když k tomu přidáte ještě dostatek pohybu či aerobní činnosti, Vaše tělo si z pohledu obrněnosti bude jenom libovat. Sami pak můžete na vlastní kůži zažít, že vyhnout se například chřipce lze klidně i touto přírodní cestou, nikoliv jen za pomoci chemické vakcíny.

Publikováno: 16. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: imunita | imunitní systém | minireály | systém imunity | vitamíny