Keto dieta – Víte, jaké jsou její výhody a nevýhody?

Každý z nás může udělat mnohé proto, aby se zbavil přebytečných kil na svém těle. Někdo vsadí na zvýšenou pohybovou aktivitu, jiný dá přednost dietě. Výjimkou není spojení obojího. Z pohledu diet lze samozřejmě vybírat z mnoha druhů. Ať už je to MIND dieta, Dukanova dieta, Flexitariánská dieta nebo Keto dieta. A právě poslední jmenované se v dnešním článku budeme věnovat.

Cílem diety je ketóza

Keto dieta mnohdy označovaná jako ketonová dieta nachází spoustu příznivců mezi běžnými lidmi, ale také řadou slavných osobností. Propadli jí kvanta těch, kdo chtějí zhubnout v relativně krátkém čase. Celý princip fungování je založen na jediném. Je to stav ketózy. Zjednodušeně řečeno, když má tělo něčeho nedostatek, například krevního cukru, vezme si ho z tukových zásob. A tím pádem dochází k pozvolnému hubnutí. Ketonová dieta tedy funguje tak, že dochází k rozkladu vlastní tukové tkáně.

Keto dieta a její výhody

Když Vás osloví Keto dieta a vy se pustíte do jejího dodržování, určitě budete potěšeni, že i při omezeném stravování díky vhodnému obsahu látek nebudete mít pocit hlavu. O to se stará hlavně zelenina ve spojení s bílkovinami. Čas, během něhož ztratíte nadbytečná kila bude opravdu krátký. Vše viditelně přichází už v druhé fázi ketonové diety. Pokud celý proces dodržíte, máte zároveň našlápnuto ke zdravým stravovacím návykům, s jimiž si pak budete svou vysněnou postavu nadále udržovat.

Nevýhody ketonové diety

Cokoliv kladného obsahuje obvykle i něco záporného, a v případě ketonové diety tomu není jinak. Musíte se připravit na to, že stav zvaný ketóza je povětšinou spojován s větší únavou. Někdo dokonce může trpět zažívacími obtížemi do té doby, než si tělo zvykne na specifické složení stravy. Nejčastěji jde o zácpu. Velkou nevýhodou je jo-jo efekt. Keto dieta je založena na tom, že po zhubnutí budete dodržovat zdravý životní styl. Pokud tomu tak nebude, můžete opět ztloustnout.

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: dieta | hubnutí | keto dieta | ketodieta | ketonová dieta