Ostropestřec mariánský není jen tak obyčejný bodlák

Na první pohled může působit ostropestřec mariánský jako klasický bodlák. Rozhodně vypadá hůře nežli třeba přínosná rostlina zvaná šalvěj lékařská. První zdání však hodně klame. O tom není žádných pochyb. Jde totiž o rostlinu, která si vysloužila poměrně významné označení jako Kristova koruna.

Ostropestřec mariánský a jeho přínos tělu

Ještě, než se dostaneme vůbec k tomu, jak lze ostropestřec mariánský užívat, pojďme si sdělit to, proč ho vlastně zahrnout mezi rostliny přínosné pro tělo. Jeho velkým přínosem je bezpochyby čištění dvou důležitých orgánů lidského těla. Je to srdce a játra. Velký přínos v tomto směru přináší látky obsažené v ostropestřci, například silymarin. S pomocí rostliny budete schopni provést velice přínosnou detoxikaci těla.

To není však to jediné, s čím Vám ostropestřec mariánský bude schopen pomoci. Vzhledem k tomu, že silymarin je významným antioxidantem, přínosné bude také minimalizování stresu. Kladně působí například na imunitní systém, který posiluje v maximální možné míře. Výjimkou nejsou ani pozitivní účinky na celkové trávení. Přesně proto se ostropestřec zapsal do řad lékařství a je hojně využíván i v rámci lidového zdravotnictví.

Ostropestřec si nemusíte pěstovat na zahradě

Pokud chcete svému tělu dopřát vše výše uvedené, nemusíte si ostropestřec mariánský pěstovat doma na zahradě, jak by si mohl, kdo myslet. I když je to možné, daleko rychlejší cestu představuje zakoupení hotového a připraveného extraktu. V jeho případě oceníte jednu důležitou věc. A tou je přesně daná hodnota látky zvané silymarin, která má právě ony léčebné účinky.

Ostropestřec je pochopitelně dostupný nejenom v tabletách, ale také v sypané a sušené podobě. Vše stačí jen smíchat s vodou a vypít. Na rozdíl od šalvěje lékařské, ostropestřec je vhodné dopřávat tělu z dlouhodobého hlediska, aby se dostavily požadované výsledky. Takže, pokud máte problémy s játry nebo srdcem, můžete tyto dva významné orgány lidského těla posílit za pomoci této rostliny připomínající bodlák.

Publikováno: 18. 10. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: bodlák | ostropestřec | Ostropestřec mariánský | silymarin