Flexitariánská dieta je poměrně otevřená a zajímavá

Flexitariánství je pojmem, který se tu objevil už před několika lety. Tento životní styl dal víceméně vzniknout stejnojmenné dietě. Ta oslovila spoustu lidí po celém světě a ti ji vyznávají v plném rozsahu. Pokud nevíte, co obnáší Flexitariánská dieta, přiblížíme Vám to v následujícím článku.

Co je to Flexitariánská dieta?

Ve své podstatě jde o dietu, která je svým charakterem hodně podobná vegetariánskému stravování. Jen s tím rozdílem, že čas od času můžete s klidným svědomím zhřešit a dopřát si pochutiny z běžného života. A pokud Vás zajímá, proč se vydat právě cestou zvanou Flexitariánská dieta na rozdíl od DASH diety, povíme Vám to.

Hlavní výhody diety

Zásadní předností je fakt, že budete konzumovat velké množství ovoce a zeleniny, takže svému tělu dodáte pravidelně pořádnou dávku vitamínů. Vzhledem, k tomu, že na rozdíl od vegetariánství umožňuje Flexitariánská dieta hřešit, klidně si můžete při posezení s přáteli nebo na rodinné akci dát kus masa.

Tento dietní směr z velké míry vyznávají lidé s blízkým vztahem k přírodě, což je další příjemné naplnění. Spoustu pochutin v rámci předepsaného jídelníčku můžete pěstovat svépomocí. Vypustíte ze svých denních návyků průmyslové produkty a přejdete na ty přírodní. Zároveň je vhodné Vás ujistit, že dodržování diety není tak náročné, jako u mnohých dalších. Flexitariánská dieta tak nemusí být něčím, co byste si znepříjemnili a po čase Vás vše omrzelo.

Při hlubším zkoumání pravidel Flexitariánské diety dojdete jistě k tomu, že ze svého jídelníčku se nebudete zbavovat toho, co máte jednoduše rádi. Navíc nepřijdete ani o již zmiňované živočišné tuky, které jsou pro lidské tělo taktéž zcela nepostradatelné. Na závěr bychom mohli ještě zmínit, že skladba jídla je založená na surovinách s cenovou dostupností. Takže na rozdíl od ostatních diet nebudete mít přehnané výdaje proto, abyste zhubli. A věřte nebo ne, přebytečné tuky postupem času půjdou sami od sebe dolů.

Publikováno: 09. 10. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: dieta | Flexitariánská dieta | Flexitariánství | hubnutí