MIND dieta posílí Vás mozek v pokročilém věku

Alzheimerova choroba a obecně zhoršená paměť je jistě strašákem mnohých z nás. Někdo s tímto neduhem bojuje už v dřívějším věku, jiný zase ve stáří. Pokud se podobnému stavu chcete vyhnout a rádi byste, aby Váš mozek pracoval tak, jak má, a ještě jste k tomu shodili nějaké to přebytečné kilo, bude Vám nápomocna MIND dieta.

Spojení dvou diet v jednu

Cílem této diety je posílit mozek a zároveň se zbavit tuků. MIND dieta ve své podstatě vznikla spojením dvou diet v jednu. Jsou jimi DASH dieta a Středomořská dieta. Je pochopitelné, že v určité úpravě, jejíž účinek však lze označovat za kladný.

S přihlédnutím k cíli diety je zřejmé, že konzumovat budete hlavně potraviny, které jsou ideální pro mysl. Jmenovat lze například ryby, celozrnné potraviny, zelenou listovou zeleninu, ořechy, fazole, drůbeží maso, olivový olej a kupodivu neuškodí i sklenka červeného vína. Naopak byste se měli vyhýbat sýrům, červenému masu, smaženým pochutinám a máslu.

Proč právě MIND dieta?

Na otázku, z jakého důvodu se rozhodnout pro tento typ diety existuje poměrně snadná odpověď. Snížíte riziko onemocnění mozku, ztráty paměti a výskytu Alzheimerovy choroby o více jak 35 %. To dokládá odborná literatura a také celosvětové statistiky zaměřené na způsob stravovaní označované jako MIND dieta.

Je však pochopitelné, že každý člověk má trochu jinou muskulaturu těla a jiná vrozená onemocnění, takže výsledek se nemusí projevit v takovém rozsahu. Na druhou stranu podobnou stravou svému tělu jistě neublížíte a posílíte jej naopak v jiných oblastech.

V případě MIND diety je třeba klást zvýšený důraz také na samotnou přípravu pokrmů, kde je zapotřebí dodržovat jisté postupy a dávky stravy. Teprve poté se dostaví kýžené výsledky, jichž může dosáhnout v podstatě kdokoliv z Vás. Tak co, už máte jasno, jaké dietě dáte zelenou? Bude to tato nebo například Keto dieta? Rozhodnutí bude na Vás samotných.

Publikováno: 11. 10. 2020

Kategorie: dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: DASH dieta | dieta | hubnutí | MIND dieta | ryby | Středomořská dieta