Středomořská dieta si svým účinkem získá i Vás

Název Středomořská dieta v mnohých z nás evokuje chutný a lahodný způsob stravování. Každý si totiž správně vybaví středomořskou kuchyni. Ta už ze samotného principu spadá do kategorie zdravého stravování. A tomu tak opravdu je.

Ve své podstatě nejde o žádnou striktní dietu, která bude spojena s řadou nejrůznějších omezení. Jde spíše o životní styl, jemuž je snadné velice rychle podlehnout. A to jak z pohledu pestrosti jídelníčku, chuti, tak i výsledného úbytku kil. V tomto případě je nutné počítat s pozvolným hubnutím, což koresponduje s jistou neomezeností diety.

Co Vám nabízí Středomořská dieta?

Středomořská dieta je určitě jiná než Dukanova dieta a jí podobné. Cílí totiž na vitamíny, nenasycené mastné kyseliny Omega3, minerály a obdobné látky. Tohle všechno lze s naprostou jistotou získávat z mořských plodů a ryb. Právě v nich se nachází kvalitní tuky stejně, jako v řadě dalších ingrediencí.

Pokud se Vaším cílem stane Středomořská zelenina, potom si budete dopřávat přemíru čerstvé zeleniny. Dále to budou netučná masa, kam kromě zdravých ryb bude spadat i drůbeží maso. Výjimkou není ani zvěřina. Jídla bude třeba ochucovat přírodními bylinkami a doplňovat o takové přísady, jakými jsou semínka, ořechy a luštěniny.

Důraz je kladen hlavně na čerstvost pochutin, nikoliv na konzervované výrobky.  A když dostanete chuť na něco sladkého, můžete si dát ovoce. I v tomto případě to může být nějaké z těch exotických. Na vrh všeho je přípustná malá sklenka červeného vína. Už jenom při té představě se Vám musí tato dieta zákonitě zamlouvat.

Může Vás něco zarazit?

Ti všímaví si případné neduhy Středomořské diety mohou vydedukovat. V první řadě to nebude již zmiňovaný rychlý úbytek váhy. Obvykle je to kolem jednoho až dvou kilogramů za měsíc. Větší nevýhodou může být to, že Středomořská dieta tak trochu leze do peněz, protože musíte kupovat ryby, mořské plody a dbát na celkovou čerstvost surovin.

Publikováno: 08. 10. 2020

Kategorie: dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: dieta | hubnutí | ryby | Středomořská dieta | zelenina