Zkroťte šikmou lavici a vybudujte si vysněné břicho

Šikmá Lavice

Zapojené svaly

Při cvičení na hrazdě zapojujete širokou škálu svalů. Primárně se jedná o svaly zádové, zejména široký sval zádový (latissimus dorsi), který dává zádům šířku a sílu. Dále se aktivují trapézové svaly (trapezius), svaly rombické (rhomboids) a svaly vzpřimovače páteře (erector spinae), které pomáhají udržovat správné držení těla. Kromě zadních svalů se do práce zapojují i svaly bicepsové (biceps brachii) a svaly předloktí, které se podílejí na úchopu hrazdy. Cvičení na hrazdě tak komplexně posiluje horní polovinu těla a přispívá k lepšímu držení těla a celkové síle.

Výhody cvičení

Pra

Typy šikmých lavic

Š

Volba správného sklonu

Če dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam dalam

Bezpečnostní tipy

V

Typické chyby

Začátečníci i pokročilí se často dopouštějí stejných chyb. Mezi nejčastější patří nedostatečná příprava, ať už jde o výběr špatného nářadí nebo opomenutí důležitých kroků. Častým prohřeškem je i ignorace instrukcí a spoléhání se na domněnky. Pamatujte, že každý materiál vyžaduje specifický přístup. Stejně tak je důležité nepodceňovat bezpečnostní opatření. Používejte ochranné pomůcky a dodržujte pokyny výrobce. I drobná nepozornost může mít nepříjemné následky. Nebojte se požádat o radu zkušenějšího kolegu nebo odborníka.

Alternativy k lavici

Pokud hledáte alternativu ke klasické lavici, máte na výběr z mnoha možností. Pro menší prostory se skvěle hodí taburety, pufy nebo sedací vaky, které snadno přesunete a nezaberou mnoho místa. Pokud preferujete pevnou oporu zad, zvolte křeslo nebo menší pohovku. Zajímavou variantou jsou i závěsná křesla, která vnuknou interiéru moderní a hravý nádech. Nebojte se experimentovat s materiály a barvami a vytvořte si tak originální a pohodlné místo k sezení.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: fitness

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: šikmá lavice | informace o šikmé lavici